Top 10 důvodů, proč obléct merino vašemu miminku nebo dětem

Možná jste právě v radostném očekávání a sháníte výbavičku pro vaše miminko nebo hledáte funkční, ale přírodní materiál pro vaše děti. Zde vám přinášíme 10 důvodů, proč sáhnout po merino vlně. A ano, myslíme tím i v létě!

1. Merino reguluje teplotu

Merino oblečení pro miminka i děti má jednu úžasnou vlastnost – dokáže skvěle regulovat teplotu. Pokud jste tedy novopečená maminka a stále tápete, jak své miminko obléci, aby mu nebyla zima nebo naopak horko, sáhněte po kimonu pro novorozence! Jeho speciální konstrukce vám usnadní oblékání i přebalování miminka. Merino oblečení se postará o regulaci teploty za vás a vy si nemusíte lámat hlavu s tím, zda jste miminko oblékla správně. Vícenásobné maminky to jistě ocení také. Nemusíte své ratolesti neustále převlékat, pokud se venku najednou vyčasí či ochladí a dětem bude pořád příjemně.

2. Merino vaše děti unosí po celý rok

Znáte to. Změní se roční období a už třídíme dětské oblečení. Zimní oblečení měníme za letní, trička s dlouhým rukávem za ty s krátkým, tepláky za kraťasy. Jedna věc vám ale v dětském šatníku bude dělat radost po celý rok – oblečení z merino vlny. Většina lidí má merino oblečení spojené se zimním obdobím, protože dokáže krásně zahřát. Merino ale umí v létě příjemně ochladit, a navíc málokterý přírodní materiál odvede pot tak efektivně, jako to umí právě merino vlna.

3. Merino krásně dýchá

Merino je díky struktuře svých vláken skvěle prodyšné. Je jako vaše druhá kůže. U merino vlny dýchají samotná vlákna a díky tomu, je dokonale prodyšné i u hustěji tkaných kusů oblečení, narozdíl od umělých vláken. To je velice důležitá vlastnost pro citlivou pokožku miminek. Zabrání tvorbě potniček (skvěle také absorbuje právě pot) nebo jiných zapařenin.

4. Merino je skvělé pro citlivou pokožku

Pokud má vaše miminko či děti sklon k ekzematické pokožce, merino vlna je jedním z nejlepších materiálů, do kterého je můžete obléci. U ekzematické pokožky je velice důležité, aby se nezapařovala a nedráždil ji pot. A to z merina dělá skvělou volbu, jelikož dokáže absorbovat tekutiny až do 30 % své hmotnosti. Je prodyšné, a navíc zastane funkci regulaci teploty, která je kvůli ekzému narušená.

5. Merino absorbuje pachy

Merino vlna je výborným pohlcovačem pachů. Navíc má antibakteriální vlastnosti a díky tomu, jej nemusíte prát tak často, jako jiné druhy látek. V málokterém období oceníte jeho schopnost pohlcovat pach více než právě v miminkovském období. Navíc pokud bojujete u svého miminka s refluxem, merino vlna vše krásně absorbuje a pohltí pach, než budete mít možnost nehody vašeho miminka vyřešit.

Nebo máte děti již odrostlé a váš malý chlapeček se právě dostává do puberty? Pokud řešíte odér z nohou nebo máte doma mladého aktivního sportovce, ponožky z merino vlny udrží jeho nohy v suchu, a ještě pohltí nežádoucí zápach.

6. Merino odvádí vlhkost

Merino skvěle odvádí vlhkost. Dokáže absorbovat jak tu tělesnou, tak vlhkost z okolního prostředí tak, aby si udrželo svou prodyšnost. To je pro merino naprosto unikátní. Pokud tedy chcete zachránit vaše miminko od lepkavého potu uprostřed tropických nocí nebo už nevíte, jak mu ulevit od pocení se v dětské autosedačce, merino vlna vám v tomto skvěle poslouží. Vyzkoušejte například merino body pro miminka a uvidíte, jak se vašemu miminku v létě uleví.

7. Merino je lehčí na údržbu

Díky vlastnostem, které jsme zmiňovali (pohlcování pachů, antibakteriální vlastnosti) je merino vlna velice snadná na údržbu. Zdaleka není potřeba prát ho tak často jako bavlnu a jiné materiály. A ruku na srdce, méně špinavého prádla ocení každý rodič. Dnešní merino vlnu navíc již nemusíte prát v ruce, jako tomu bylo dříve. Zvolte vhodný program na vlnu na vaší pračce spolu s pracím prostředkem určeným pro vlnu a pak už jen vysušte v horizontální poloze.

8. Merino rychle schne

U merino vlny jistě oceníte, že velice rychle schne. Po vyprání ji tak budete moci brzy zase používat (pravděpodobně ještě v ten samý den) a nemusíte tak pro své ratolesti pořizovat zdaleka tolik kousků jako u jiných materiálů.

9. Merino je udržitelné

Merino pochází z obnovitelných zdrojů, je recyklovatelné, biologicky rozložitelné, takže zanechává velice malé stopy v životním prostředí narozdíl od umělých materiálů. Merino vlna je navíc velice odolná a pokud jí věnujete trochu péče, vydrží vám opravdu dlouho. A až za dlouhé roky doslouží, přirozeně se rozloží.

10. Merino je ohnivzdorné

Merino patří mezi jedny z nejméně hořlavých materiálů a hoří podstatně pomaleji než jiná vlákna. Tyto vlastnosti má díky svému unikátnímu chemickému složení a díky tomu, jak vysoce absorbuje jakoukoliv vlhkost. Navíc se merino neroztává při kontaktu s plameny, jako například umělé materiály.