Tipy na vybavení, které ulehčí vašemu dítěti pobyt v mateřské školce

Srpen se pomalu překlopil do své druhé poloviny a možná i vás už navštívily úvahy o konci prázdnin. Rodiče malých dětí začínají přemýšlet nad mateřskou školkou. Pokud jde vaše dítko do školky poprvé, určitě si děláte starosti, jak nástup do mateřské školky zvládne a zda se mu tam bude líbit. Také si možná lámete hlavu nad tím, co dítěti do školky obléci, aby mu na společných vycházkách nebylo horko nebo zima a nebo aby nebylo celé promáčené, když je po dešti a venku je to samá louže.

Jaké oblečení se vyplatí pořídit do školky?

Správným výběrem oblečení a vybavení do školky můžete svému dítěti pobyt v mateřské školce velice ulehčit a zpříjemnit. Paní učitelky malým dětem s oblékáním samozřejmě pomohou, ale určitě nemají čas převlékat každé dítko od hlavy až k patě, když se celá třída vypravuje na společnou vycházku. A ty se často konají doslova za každého počasí. Jak tedy dítě obléknout, aby mu ve třídě nebylo moc teplo a na vycházce naopak zima? A jak ho vybavit, aby nepřišlo z procházky celé promáčené a nemuselo v mokrém nebo vlhkém oblečení trávit celý zbytek dne?

Oblečení ze softshellu

Jedním z největších rodičovských hacků je určitě softshellové oblečení. Oblečení ze softshellu je nepromokavé, ale zároveň prodyšné a větruvzordné. Určitě se vyplatí koupit jedny softshellové kalhoty a bundu přímo do školky. Oblečení můžete nechat dítěti v šatně a pokud se jde na procházku za deště nebo po dešti a hrozí, že se vám vyválí v louži nebo půjde mokrou trávou, oblečení ho před vodou ochrání, jelikož odpuzuje vodu. Na větší přepršky nechte ve školce ale i pláštěnku.

Oblečení z merino vlny

Další tip, který vaše děti udrží ve školce v  maximálním pohodlí je oblečení z merino vlny. Díky jeho vlastnostem, udrží děti v suchu a teple. A pokud bádáte nad tím, jak dítě obléknout, aby mu bylo příjemně jak ve třídě, tak při venkovní procházce, merino vlna toto dilema vyřeší za vás. Oblékněte vašemu drobečkovi tričko z merino vlny a to bude regulovat teplotu tak, jak je potřeba. Merino vlna umí skvěle zahřát, už méně se ale ví, že dokáže i ochladit, pokud je to potřeba. Má totiž skvělé termoregulační vlastnosti, a tak už nemusíte být nervózní, že nemůžete na své dítě ve školce dohlédnout, jak je oblečené.

Další vychytávkou do školy jsou určitě ponožky z merino vlny. Kromě zmíněné termoregulace totiž merino vlna také velice účinně pohlcuje vlhkost a tak pokud si promočí na vycházce boty, ponožka z merino vlny v sobě vlhkost uzamkne a následně propustí. Merino vlna také velice rychle schne, takže dětská nožička bude zase rychle hezky v suchu a nemusíte se tak bát nachlazení.

V zimním období přibalte do šatny dítěti ještě legíny z merino vlny. Může si je obléknout pod zimní oteplovací kalhoty místo punčocháčů. Budou se mu lépe oblékat a zároveň více zahřejí než klasické punčocháče. K tomu přibalte zimní ponožky z merino vlny, které udrží nohy hezky v teple. Z merino vlny můžete pořídit i nákrčník, čepici nebo rukavice a mít tak klid na duši, že je vaše ratolest naprosto v teple!

A co ještě?

Ve školce bude váš potomek potřebovat pohodlné bačkůrky se světlou podrážkou. Pozornost věnujte i výběru obuvi - určitě mu ulehčíte převlékání na procházku, pokud vyberete tenisky se suchým zipem nebo alespoň rychlovázacími tkaničkami.

Do deště ještě nezapomeňte do školky přibalit jeden pár holínek a pláštěnku, které necháte v šatně. Určitě myslete i na náhradní sadu oblečení, kdyby mělo vaše dítko jakoukoliv nehodu. Kdykoliv se může stát, že na sebe něco vylije nebo vyklopí, tak ať se má do čeho převléknout. Pokud bude vaše ratolest ve školce i spát, přibalte mu pyžamko a plenku, pokud ji ještě na spaní potřebuje. A nám se ještě osvědčilo dávat dítěti s sebou batůžek s lahví na pití, aby se mohl na procházce občerstvit.

V zimním období v šatničce nechte dítěti také zimní oteplováky, které si může obléknout přes legíny z merino vlny nebo tepláčky, které má právě na sobě. V létě naopak přibalte pokrývku hlavy a sluneční brýle, pokud se vaše dítě zvládne samo namazat, tak opalovací krém. Pokud ne, zkuste si vzpomenout a namazat dítě ráno před odchodem do školky, aby mělo alespoň nějakou ochranu proti slunečnímu záření.

 

 

Image by Freepik