Stop mrznutí venku při procházkách s dětmi - rozmazlete se oblečením z merino vlny!

Zima se nemilosrdně blíží a jestli tím trpí někdo více než milovníci léta, pak jsou to všechny maminky menších dětí. Většinou před námi stojí Sophiina volba - trávit dny zavřené doma se znuděnými dětmi, ale v teple a nebo s nimi vyrazit ven a doslova mrznout, protože šnečí tempo našich ratolestí nás nemá šanci zahřát. Většinou se vracíme domů promrzlé na kost z věčného postávání a čekání na to, až se naše batole přesune po dlouhém přemlouvání alespoň o 3 metry blíže k našemu cíli. Jak si můžete zpříjemnit zimní pobyt venku s malými dětmi, kromě starého známého poskakování na místě? Dopřejte si zimní vybavení v podobě oblečení z merino vlny!

Proč právě merino vlna?

Protože merino vlna chrání ovce v horských podmínkách, kde teploty často klesají pod -15°C v krušných povětrnostních podmínkách! A přesně proto dokáže velmi efektivně zahřát i vás při venčení vašich potomků.

Merino vlna má vynikající termoregulační schopnosti, díky kterým vás v zimě poctivě zahřeje. A vy si tak můžete společně strávený čas venku s vašimi dětmi skutečně užít bez toho, aniž byste byly neustále vnitřně naštvané, že už byste rády do tepla a nemůžete dostat svého drobka za žádnou cenu domů.

Merino vlna výborně pohlcuje vlhkost, takže pokud se při poklusu za odrážedlem občas pěkně zapotíte, žádný problém. Merino vlna do sebe natáhne až 30 % vlhkosti své hmotnosti tak, že necítíte žádné vlhko ani chlad. Navíc velice rychle prosychá.

Oblečení z merino vlny nemusíte prát často, jako jiné materiály. Merino vlna obsahuje přirozeně lanolin, který produkují ovce. Díky němu na oblečení tolik neulpívá špína a když už se stane, často stačí oblečení promnout v ruce pod tekoucí vodou. Nemusíte si tak pořizovat x kousků od každé části výbavy, ale bohatě si vystačíte s jednou sadou. Pokud se Vám zdá, že vaše oblečení tyto vlastnosti začíná postrádat, možná je na čase připravit mu lanolinovou lázeň, která tyto vlastnosti obnoví. Jak na ní, se dočtete v tomto článku.

Merino vlna má také antibakteriální vlastnosti. Díky tomu se v oblečení tolik nemnoží bakterie a také dokáže velice účinně pohlcovat pachy - další důvod, díky kterému vydržíte oblečení nosit delší dobu, než ho vyperete. A pokud chcete vědět, jak správně prát oblečení z merino vlny, aby vám vydrželo co nejdéle, přečtěte si tento článek.

Dalším argumentem, proč investovat do oblečení z merino vlny je fakt, že oblečení vydrží při správné péči velice dlouho. Vlákna merino vlny jsou velmi odolná  a díky tomu se jedná o investici, která vás udrží v teple dlouhá léta.

Na co myslet při nákupu oblečení z merino vlny?

Při výběru oblečení z merino vlny je důležité myslet především na správnou velikost. Ze skvělých vlastností merino vlny budete nejlépe čerpat tehdy, pokud bude přímo přilínat k vaší pokožce jako druhá kůže. Pokud tedy milujete spíše volnější střihy oblečení, zde udělejte výjimku. Jakmile bude mezi oblečením z merina a vaší kůží vzduchová kapsa, vlna vás tak účinně neudrží v teple a neodvede vlhkost, i kdyby bylo oblečení sebekvalitnější. Na to myslete především při nákupu legínů a trička z merina, které si tak objednejte opravdu na tělo.

Při dlouhém postávání venku v zimě trpí často také naše nohy. Většinou jsou uvězněné v konvenční obuvi a pokud se zrovna nehýbete, nohy se hůře prokrvují a ztrácejí tak teplo. Naštěstí vás mohou zachránit kvalitné teplé zimní ponožky  z merino vlny, které udrží vaše tělesné teplo v botě a vy se tak navždy můžete rozloučit s nepříjemným zebáním prstů.

Možná sami říkáte svým dětem, jak je důležité v zimě nosit pokrývku hlavy. Třetina tělesného tepla odchází právě hlavou a pokud se chcete cítit v teple i při delším pobytu venku, je nasnadě nasadit si čepici. A ne jen tak ledajakou! Když už známe skvělé vlastnosti merino vlny, těžko si vybrat jiný kousek, než právě čepici z merino vlny, která nás krásně zahřeje.

Posledním kouskem, který by měla mít každá maminka v šatníku, jsou rukavice z merino vlny. Často tlačíme kočárek, neseme tašky z nákupu nebo máme v ruce odrážedlo, bez kterého odmítá naše dítko odejít a pak ho většinu procházky nosíme. Zkrátka šance na to schovat si ruce do teplých kapes je s malými dětmi téměř nulová.

Jako maminky to opravdu často nemáme lehké a měli bychom myslet na to, že máme nejprve nasadit kyslíkovou masku (a nebo oblečení z merino vlny 😃 ) nejprve sobě a poté dětem.

 

 

Image by senivpetro on Freepik