Je vám teplo? Oblečte si vlnu

Málokdo ví, že s vlněným oblečením můžete vyzrát nejen na zimní období, ale i  na přechodné a letní. Zejména s merino vlnou. Má vlastnosti, díky kterým je velmi ceněna už od 18. století. Jak vám merino vlna v létě může pomoci?

Odvádí vlhkost + zabraňuje zápachu

Déšť, sport, účet za elektřinu nebo jen velké teplo? Merino vlna má schopnost odvádět vlhkost, takže se budete cítit stále v suchu a pohodlí. Její vlákna mají antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti, což zabraňuje zápachu. Ponožky z merino se tím stávají „must have“ kouskem.

 

V zimě hřeje, v létě chladí

Regulaci teploty oceníte v aprílovém počasí, stejně jako v chladnějších letních večerech. Nebo když jedete na dovolenou. V ten okamžik je počasí pestřejší než program v Národním divadle. Zatímco se hraje romantická komedie za slunného dne, temné drama s bouřku a krupobitím už přešlapuje za oponou. S ponožkami z merino vlny se nemusíte nevyzpytatelnosti počasí bát. Vlna dokáže eliminovat i UV záření a poskytnout ochranný faktor až UPF 20. (Stupeň ochrany se může lišit např. v závislosti na hustotě, síle, barvě vlny.)

 

Pětihvězdičkové pohodlí

Jemnost merino vlny se postará o pohodlí vás i vašich dětí s citlivou pokožkou. Ponožky z merino vlny jsou přes svou hebkost odolné, tudíž mnohé vydrží. Když k tomu přičtete lem, co nohu neškrtí, máte dokonalého parťáka na sport, do práce, na tábor i do luxusní restaurace.

 

Ekologie

Výroba syntetických materiálů bývá na energii a vodu náročnější než merino vlna. Ta je přírodní, biologicky odbouratelná, obnovitelná.

 

Styl

Merinožky nabízí ponožky nejen z kvalitních materiálů, ale také v různých barvách a vzorech. Pro dámy, pány, děti.

 

Získala si merino vlna vaši přízeň, aby mohla hýčkat vaše nožky? Prohlédněte si celý náš sortiment.