Jak zmírnit ekzém nošením merino oblečení?

Lidská kůže pokrývá celý povrch našeho těla, a to dokonce několika vrstvami. Chrání ho před vnějšími škodlivými látkami a prostředím, které pro naše tělo nejsou vhodné. Nejcitlivější se naše pokožka stává ihned po narození, avšak v průběhu života se mohou projevit další kožní problémy – suchá a šupinatá kůže, svědění, zarudnutí, vyrážka nebo otoky a zduřené oblasti, které mohou postupem času prasknout a následně do nich snadněji pronikne infekce.

Jak léčit ekzém?

Léčba ekzému je velmi složitá, protože každý člověk na ni může zareagovat jinak. Měli bychom o sobě zjistit co nejvíce informací, protože spouštět onemocnění mohou alergeny, genetické faktory, prostředí, ve kterém žijeme, nebo vedlejší účinky léků. Za jeho vznikem může stát dokonce psychická příčina a další faktory. Efektivní léčba vždy vyžaduje čas a trvalou péči. Pomoci tomu můžeme různými způsoby – zdravým životním stylem i vhodným oblékáním. Merino oblečení nemůže ekzém vyléčit, ale může pomoci zmírnit některé z jeho příznaků a přispět k většímu pocitu pohody.

Jak s ekzémem pomáhá merino vlna?

Merino vlna je přírodní materiál, který velmi dobře snáší lidé s citlivou pokožkou. V kombinaci s dalšími přírodními materiály, jako je bavlna, bambus, tencel či hedvábí, se může nosit nejen v mrazech, ale i v parném létě. Díky své hustotě vláken má skvělé vlastnosti, jako je prodyšnost, a právě lidé s citlivou pokožkou oceňují její hypoalergenní vlastnosti.

Pokožka je mnohem méně podrážděná, protože merino oblečení je velmi měkké. Navíc reguluje tělesnou teplotu, a tak se i minimalizuje pocení. Navíc redukuje alergeny a množení bakterií, které mohou stav pokožky zhoršit.

Merino oblečení má vždy něco navíc

Velikou výhodou je, že merino oblečení vám nejen pomůže s vaší problematickou pokožkou, ale podpoříte i výrobu ekologického a udržitelného oblečení, které vám vydrží. Merino oblečení vám pomůže správně regulovat teplotu, a tak se nebudete zbytečně potit, nebo naopak trpět zimou. Dále umí odvádět vlhkost a je hypoalergenní, což jsou všechno vlastnosti, které pomáhají s regulací vzniklého ekzému na těle. Lidé, kteří trpí kožními problémy, si merino oblečení chválí.

Zkuste ho i vy!

 

Image by Freepik