Jak nejlépe obléct děti v létě?

Stalo se vám už někdy, že i přes důkladnou přípravu jste se špatně oblékli? A co teprve obléct děti, které jsou ještě k tomu neposedné. Kolikrát jste celí zpocení, i když jste ještě ani nevyšli ven. Merino oblečení pomáhá nejen dětem, ale i rodičům, aby zůstali v suchu a společné chvilky venku si především všichni užili.

 Ať je léto, nebo zima, s merinem je nám prima.

Merino oblečení se vyrábí z vlny vyšlechtěných ovcí. Struktura vláken je velmi jemná a neškrábe, a proto si ji oblíbili i rodiče s malými dětmi. Velikou výhodou merino vlny je fakt, že když se dítě zpotí, oblečení ho vůbec nestudí. Navíc je hypoalergenní, má antibakteriální vlastnosti, nepropouští zápach a v létě chrání před UV zářením daleko lépe než jiné materiály, které nosíme dennodenně.

Jak správně obléct dítě v létě?

Děti mají v tomto ročním období mnoho aktivit, při kterých se nejen zpotí, ale mohou se i spálit od sluníčka. Merino vlna se vyrábí v různých gramážích, a tak každý typ je vhodný pro jiné roční období. V létě bychom měli nosit spíše oblečení z merino vlny z hladkého jemného úpletu, protože velmi dobře dokáže pohltit UV záření, dobře odvádí pot z těla (merino vlna dokáže absorbovat až 30 % své hmotnosti) a dětem je v takovém oblečení velmi příjemně. Zbytečně se dítěti netvoří potničky a různé druhy vyrážek.

V létě se dá skvěle využít oblečení v kombinaci merino vlny a hedvábí. Oblečení z těchto materiálů působí chladivým dojmem, přesto je velmi teplé a hedvábí dodává oděvům zajímavý lesk a jemný melír. Mezi další zajímavá spojení materiálů patří bambus či bavlna.

Jak obléct dítě do auta?

Zejména delší cesty autem bývají náročné nejen pro děti, ale i pro ostatní spolucestující, když je ve vzduchu cítit nepohoda. Dlouhé sezení, teplo i omezená zábava. To nejlepší, co můžeme udělat, je připravit dětem takový komfort, který jim cestu zpříjemní. Napomůžeme tomu vhodným výběrem oblečení. Je doporučeno, aby bezpečnostní pásy vedly kolem ramen a přes kyčle. Z toho důvodu musíme do auta zvolit nejen tričko (či body s krátkými rukávy), ale i kraťasy. Není vhodné, aby pásy seděly přímo na kůži.

Jak vybrat správnou velikost?

Letní oblečení by mělo být dítěti pohodlné a příjemné. Pokud vybíráte oblečení pro malé miminko, sáhněte po velikosti, která je mu právě teď, případně nakupte oblečení, které je tzv. rostoucí. K body můžete stiskacími knoflíky připevnit extendor (látku, která oblečení prodlouží). Jestliže žijete v místech, kde jsou zimy mírnější, letní body se dá následně využít i jako spodní vrstva na zimní období.

U větších dětí by tričko mělo dítěti pasovat přibližně pod zadeček. Jak dítě poroste, bude s ním růst i toto oblečení. Samozřejmě i tuto letní vrstvu můžete v následující chladnější roční době využít jako spodní hřejivou vrstvu.

Jaké letní oblečení nosíte nejraději vy?

 

 

Image by master1305 on Freepik