8 důvodů proč nosit merino v létě

Slunce, koupání, zmrzlina, sporty… to všechno a mnohem víc milujeme na létě. Děti si užívají dva měsíce prázdnin, které jsou plné nových zážitků, objevů, dobrodružství i přátelství. Žádné dítě (a ani rodič) nechce zůstat doma a řešit nemoci, které může způsobit nesprávné oblečení, nedostatečná ochrana či zranění.

  1. Sluneční ochrana

Merino vlna velmi účinně chrání před UV zářením, což mnohá syntetická vlákna nedělají vůbec. Ochranný faktor oblečení z merino vlny udává sílu 25 až 50 SPF. Pro srovnání s bavlnou má bílé bavlněné tričko ochranný filtr maximálně 20 SPF. Před škodlivými slunečními UV paprsky merino vlna poskytuje daleko lepší ochranu než oblečení z bavlny či jiných syntetických vláken.

  1. Odvod potu

Merino vlákno je schopné absorbovat a odvádět vlhkost včetně potu mnohem rychleji než jiné materiály. Pokožka je v suchu a pohodlí, i když venku panují tropická vedra. Nemusíte se strachovat, že by vaše dítě později trpělo na potničky nebo jiný typ vyrážek, merino vlna je hypoalergenní.

  1. Regulace teploty

Schopnost přirozeně regulovat teplotu těla je velká výhoda merino vlny. V horkém letním počasí přirozeně tělo ochlazuje a při větší fyzické aktivitě pomáhá odvádět teplo z těla pryč. Člověku je mnohem příjemněji.

  1. Antibakteriální vlastnosti

Asi to také znáte. V uzavřeném prostoru tramvaje či autobusu se někdy stane zápach z potu k nevydržení. Pocení je běžnou záležitostí, protože pomáhá tělo ochlazovat, aby se nepřehřálo. Merino oblečení obsahuje přirozené antimikrobiální látky, které brání vzniku nežádoucích zápachů. Trička a další oblečení z tohoto materiálu tak zůstávají svěží i po dlouhém nošení.

  1. Lehkost a pohodlí

Na dotek je merino oblečení lehké a měkké, což vyhledáváme v letním období. V kombinaci s ostatními výhodami jde o ideální materiál, který můžeme využít při aktivitách venku, sportování, turistice či odpočinku na dovolené.

  1. Odolnost vůči zápachu

Díky své přirozené odolnosti vůči zápachu nemusíte prát merino oblečení tak často jako jiné materiály. Můžete mít doma menší počet kusů oblečení a snížit díky tomu i zátěž na životní prostředí.

  1. Regulace vlhkosti

Merino vlákno je schopné absorbovat a udržovat vlhkost, aniž byste ji cítili na dotek. To je užitečné v létě, protože oblečení příjemně pokožku ochlazuje a udržuje ji v přirozené teplotě.

  1. Odolnost a trvanlivost

Některé oblečení musíte častěji prát a časem se rozpadne. Merino vlna je velmi pevná a odolná vůči opotřebení. Sice potřebuje péči, ale oblečení z tohoto materiálu vydrží dlouho a zůstane v dobrém stavu.

Chcete, aby vaše děti nosily oblečení, které je udrží v pohodlí, v suchu, a ještě jsou chráněné před slunečním zářením? Pak je skvělou volbou právě merino oblečení. Při výběru jemného hladkého úpletu neuděláte v nákupu chybu.