8 důvodů, proč dětem v zimě obléknout merino

Léto vystřídal podzim takovou rychlostí, že už možná začínáte pokukovat po tom, jak jsou na tom vaše děti s výbavou do chladnějších nebo mrazivých dnů. Blíží se čas, kdy je potřeba vyzkoušet, z čeho stihly vyrůst a co je pro ně potřeba pořídit. Jako první vám nejspíš přijdou na mysl zimní boty a teplá zimní bunda. Za nás je ale základní výbavou do zimního období jednoznačně merino oblečení pro miminka a děti. Proč? To se dozvíte v našem článku.

1. Udrží vaše děti v teple

Hlavní vlastností oblečení, kterou každý starostlivý rodič pro své děti v zimě hledá, je aby samozřejmě dítě udrželo v teple i při delším pobytu venku nebo na horách. A oblečení z merino vlny toto splňuje na jedničku! Navíc termoregulace merino vlny funguje i opačně - umí regulovat teplotu i na druhou stranu, takže pokud se váš brouček pořádně zahřál pohybem, dokáže přebytečné tělesné teplo propustit a zamezit tak přehřátí. Pokud víte, že budete například na hory často přecházet ze zimy do tepla, například ze sjezdovky do restaurace apod., merino vlna je ideální volbou.

Jestli máte teprve malé miminko, i zde oceníte jeho výbornou termoregulaci. Zkuste vašemu miminku obléct overal z merino vlny a nemusíte se strachovat, zda jste ho oblékli málo nebo to naopak nepřehnali. Merino vlna se o teplo vašeho miminka postará za vás.

2. Skvěle pohltí pot vašich dětí

Znáte to. Vytáhnete děti ven, např. na boby a děti hodinu řádí a lítají po kopci dolů jako zběsilé. U toho se pořádně zapotí a najednou jim dojdou baterky a už se nezmůžou na krok. Táhnete je domů na bobech a děláte si starosti, že vaše propocené dítko vychladne a propocené tričko ho začne studit. A rýma je na světě. Tak s tímto si už s merino oblečením nemusíte lámat hlavu. Proč? Merino vlna dokáže pohltit obrovské množství vlhkosti i potu. Pohltí až třetinu své hmotnosti a to tak, že nejen nadále hřeje, ale na dotyk je absolutně suchá! Těžko si představit lepší vychytávku pro rodiče malých dětí. Tuto vlastnost oceníte např. i u ponožek a punčocháčů z merino vlny, které uzamknou vlhkost ze sněhu, který se může dostat vašim dětem snadno do boty při zimních radovánkách.

3. Rychle schne

Oblečení z merino vlny schne velice rychle, nemusíte se tak bát, že vám nestihne proschnout mezi dopoledním a odpoledním lyžováním na vaší dovolené! Díky tomu vám stačí jedna sada z výbavy a děti budou v suchu.

4. Je obtížné ho ušpinit

Nehody se stávají a dvojnásob to platí u menších dětí. Oblečení z merino vlny se ale jen tak lehce neušpiní. Čím to je? Jeho vlákna mají na povrchu šupinky, díky kterým se špína nedostane hluboko do vláken. Většinou tak stačí flíček promnout v ruce pod tekoucí vodou, aniž byste museli merino oblečení pokaždé prát.

5. Nemusíte ho žehlit

Nejste zrovna fanda do žehlení? Bingo! Merino oblečení se nežehlí a díky jeho struktuře se nemačká. A vy si můžete po uložení dětí vychutnat svůj zasloužený odpočinek a netrápit se hodiny se žehličkou v ruce.

6. Nezapáchá

Díky šupinkám na vláknech merino vlny, o kterých jsme se již zmínili, se na oblečení nedrží bakterie, které způsobují, že oblečení po propocení nebo delším nošení začne zapáchat. To vám prodlouží intervaly mezi praním. Často navíc stačí oblečení nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu a je zase jako nové.

7. Dlouho vydrží

Možná vás od koupi oblečení z merino vlny zrazuje finanční stránka věci. To je samozřejmě naprosto přirozené. Možná vás ale potěší fakt, že merino vlna je extrémně odolná tkanina a oblečení tak vydrží ve skvělém stavu dlouhé roky. Také je vysoce elastické, takže potrvá podstatně déle než z něj vaše ratolest vyroste než u klasické bavlny a jiných materiálů. To oceníte především u body z merino vlny pro malá miminka a batolata, která rostou velice rychle. A poté se vám je určitě podaří ještě výhodně prodat, jelikož oblečení z merino vlny se těší stále větší oblibě.

8. Nedráždí kůži

Spoustu dětí v zimě trpí na různé lišeje nebo se jim zhoršuje ekzém, na který trpí. Díky tomu, že merino vlna je přírodní vlákno, které je navíc velice prodyšné, je pro ekzematickou pokožku více než vhodná. Dokonce na to již proběhly vědecké studie, které ukázaly, že při nošení merino vlny se stav ekzému významně zlepšil. 

 

 

Image by prostooleh on Freepik